Changsha SAIYISI Technology Co. Ltd

Wszystkie kategorie

Strona główna > Sprawa&Aktualności

Wskazówki dotyczące transportu podnośników powietrznych

Czas: 2022-08-29 Trafienia: 97

未 标题 -2

Nie każdy podnośnik jest stworzony tak samo, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz tajniki swojego.

Podnośniki to urządzenia montowane na pojazdach, które pomagają pracownikom w wykonywaniu zadań na wysokościach. Albo zauważyłeś je, gdy firma energetyczna pracuje na linii energetycznej, albo być może biuro firmy myje okna. Są to wygodne sposoby podnoszenia w porównaniu do drabin, dzięki swojej mobilności i elastyczności w działaniu.

Ale zanim będziesz mógł użyć podnośnika do pomocy w pracy i zadaniach, pozostaje kwestia dotarcia podnośnika do miejsca docelowego. Rozważ niektóre z tych wskazówek, aby upewnić się, że podnośnik koszowy bezpiecznie dotrze na miejsce pracy. Właściwy tranzyt zapewnia nie tylko bezpieczeństwo Twojego sprzętu, ale także bezpieczeństwo Twoje i innych operatorów. Zawiera również informacje na temat zagrożeń związanych z obsługą podnośników koszowych oraz sposobów sprawdzania podnośników koszowych pod kątem optymalnego działania.

1. Zapoznaj się z instrukcją obsługi

Nie każdy podnośnik jest stworzony tak samo, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz tajniki swojego. Jest to ważne nie tylko wtedy, gdy używasz podnośnika koszowego do wykonania swojej pracy, ale będzie to również kluczowe podczas ładowania podnośnika koszowego na ciężarówkę i gdy próbujesz go zdjąć . Te momenty są kluczowe, ponieważ pomyłka może spowodować uszkodzenie sprzętu i obrażenia ciała Ciebie lub Twoich współpracowników.

2. Odpowiednio przygotuj podnośnik do transportu

Przygotowując podnośnik koszowy do transportu, upewnij się, że wysięgnik jest całkowicie schowany i nie wysunięty. Jeśli ma obrotnicę 360 stopni, upewnij się, że ma koła od końca koła i że wszystkie osie są całkowicie schowane. Jeśli podnośnik koszowy jest podnośnikiem nożycowym, upewnij się, że jest całkowicie opuszczony i złożony.

Niewłaściwe schowanie podnośnika koszowego przed transportem może spowodować wypadek, uszkodzenie podnośnika i obrażenia ciała użytkownika i osób w pobliżu.

3. Zapobieganie kolizjom i innym wypadkom podczas transportu

Jeśli Twój podnośnik ma obrotnicę, upewnij się, że jest prawidłowo zablokowany, aby nie obracał się i nie kołysał podczas transportu. To również może spowodować uszkodzenie pojazdu lub pasażerów. Najgorszym scenariuszem byłoby spowodowanie szkód w twoim otoczeniu przez obracanie się podnośnika.

4. Unikaj wywrotek

Niezależnie od tego, czy Twoje podnośniki koszowe są lżejsze, czy cięższe niż większość, mądrze jest używać łańcuchów i pasów mocujących, aby utrzymać maszynę i wszystkie ruchome części podczas transportu. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować swobodne poruszanie się części, takich jak gramofon, jeśli nie jest zablokowany, lub wysięgnik przypadkowo wysuwający się w dziwny sposób. Każdy z tych wypadków może spowodować uszkodzenie pojazdu, sprzętu oraz obrażenia pracowników i osób postronnych. Może to również pomóc w zapobieganiu niekontrolowanym podnośnikom, jeśli nie są prawidłowo zaparkowane na ciężarówce. Najlepiej upewnić się, że łańcuchy i pasy mocujące są zaprojektowane specjalnie do pojazdów i ciężkich części.

5. Załadunek i zrzut podnośnika

Podczas załadunku i zrzutu podnośnika należy zachować szczególną ostrożność i jechać bardzo powoli podczas wsiadania i wysiadania z ciężarówki. Upewnij się, że masz współpracownika lub dwóch, którzy pomogą Ci wsiadać i wysiadać z ciężarówki, aby zapobiec wszelkim wypadkom. Druga lub trzecia para oczu może również pomóc upewnić się, że nie dojdzie do kolizji podczas zdejmowania podnośnika z ciężarówki i ustawiania go w miejscu pracy.

6. Przesyłka międzynarodowa

Jeśli z jakiegoś powodu musisz przetransportować swoje podnośniki za granicę lub przez granicę międzynarodową, najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym przewoźnikiem, który pomoże w przeniesieniu takiego sprzętu.

Odnośnie operacji i szkoleń zgodnych z OSHA

Upewnij się, że Ty lub Twoi operatorzy podnośników koszowych macie odpowiednie kwalifikacje poprzez odpowiednie przeszkolenie. Istnieją kursy i programy szkoleniowe, które mogą również pomóc lepiej przygotować operatorów do korzystania z podnośników koszowych. Wszędzie tam, gdzie Twoi operatorzy powinni odbyć szkolenie w zakresie podnoszenia podnośników, upewnij się, że ich szkolenie obejmuje takie czynniki i kwestie, jak:

· Zagrożenia elektryczne, porażenie prądem elektrycznym i procedury radzenia sobie z nimi lub ich unikania;

· Zagrożenia związane z upadkiem i spadającymi przedmiotami oraz procedury radzenia sobie z nimi;

· Ocena niebezpiecznych warunków i sposobów ich unikania;

· Zrozumienie prawidłowego działania podnośnika;

· Wykazanie się wiedzą i umiejętnościami obsługi podnośnika koszowego po nauczeniu się prawidłowej obsługi; oraz

· Przeprowadzanie przeglądów sprzętu.

Ponowne szkolenie należy również wdrożyć w przypadku wystąpienia wypadków lub wykrycia zagrożenia w miejscu pracy, na które operator nie zareagował. Zapewnienie odpowiednich procedur bezpieczeństwa może chronić życie, a także zapobiegać uszkodzeniom sprzętu i otoczenia.

Odnośnie prawidłowej kontroli sprzętu

Właściwa kontrola podnośnika koszowego może zadecydować o optymalnym działaniu i awarii w trakcie zadania, pozostawiając pracownika bez opieki.

OSHA zaleca sprawdzenie następujących elementów przed uruchomieniem podnośnika podczas jakiejkolwiek zmiany roboczej:

W odniesieniu do pojazdu załadowanego podnośnikiem:

· Sprawdź poziomy płynów (oleju, oleju hydraulicznego, paliwa i płynu chłodzącego) i poszukaj wycieków płynów, które mogą mieć wpływ na te poziomy.

· Sprawdź koła i opony pod kątem integralności i napompowania.

· Sprawdź baterię, aby upewnić się, że jest sprawna.

· Sprawdź elementy sterujące niższego poziomu.

· Sprawdź układ kierowniczy i hamulce pod kątem uszkodzeń lub dziwnych zmian.

· Sprawdź światła, wskaźniki i klakson, aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Są one ważne ze względu na bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy trzeba ostrzec innych wokół siebie o swojej obecności i wykonywaniu prac.

Jeśli chodzi o komponenty samego podnośnika:

· Upewnić się, że kontrolki operacyjne i awaryjne są sprawne.

· Sprawdź, czy masz na pokładzie niezbędny sprzęt ochronny.

· Sprawdzić układy hydrauliczne, pneumatyczne, pneumatyczne, paliwowe i elektryczne.

· Sprawdź elementy izolacyjne.

· Zwracaj uwagę na brakujące ostrzeżenia lub oznaczenia instruktażowe. W przypadku ich braku należy je wymienić.

· Sprawdź sworznie blokujące, elementy mocujące, kable i wiązki przewodów.

· Sprawdź swój system poręczy.

· Wyszukaj brakujące lub luźno dopasowane części i zgłoś je. Może to prowadzić do wypadków, awarii sprzętu i obrażeń.

Profesjonalna pomoc w wysyłce sprzętu

W niektórych przypadkach możesz potrzebować profesjonalnej pomocy w transporcie podnośnika. Dzięki profesjonalnym usługom bezpiecznie i szybko dowieziesz swój sprzęt tam, gdzie jest potrzebny, a przy pomocy strony trzeciej zmniejszysz również ryzyko obrażeń własnych operatorów i pracowników podczas transportu winda powietrzna.

Bez względu na to, jaki sposób transportu podnośników koszowych wybierzesz, pamiętaj, że bezpieczeństwo powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu i środkom bezpieczeństwa możesz dostarczyć swoje podnośniki tam, gdzie są potrzebne do wykonania pracy.


Gorące kategorie